مجله سانيمو

طرز استفاده از سرم ویتامین سی

ویتامین C ، یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست هست.

مقدمه

اگه پوستتون کدر شده ، دلایل مختلفی دارد. می تواند در معرض قرار گرفتن خورشید باشد یا یه سری بیماری ها و زمان بارداری . به هر حال به هر دلیلی که باشد شما برای راه چاره باید از ویتامین C کمک بگیرید. ویتامین سی در میوه جاتی مثل پرتقال و لیمو به وفور دیده می شود.

1 . تشخیص آلرژی به سرم ویتامین C

برای این که ببیند شما به ویتامین C آلرژی دارین یا نه؛ راهی که هست باید ویتامین C را روی مچ دست خودتون بریزین؛ بعد از 24 ساعت ببینید پوست دستتون ملتهب شده یا نه. در غیر این صورت می توانید از این ویتامین استفاده کنید. هرگز فراموش نکنید که دستور العمل ویتامین سی را در محصول مطالعه کنید.

نکته: اگر از اسیدهای گلیکولیک، سالیسیلیک یا لاکتیک استفاده کردین چند دقیقه صبر کنید و بعد سرم ویتامین سی رو بزنید.

 

2 . سرم ویتامین C را صبح یا شب استفاده کنید

پوست انسان به گونه‌ای است که فقط یک بار در روز ویتامین سی را به خود جذب می کند؛ به همین دلیل ما توصیه می کنم یا در روز یا در شب از سرم ویتامین سی استفاده کنید. اگر از کرم های مرطوب کننده استفاده می کنید، می توانید در شب از این سرم ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از ایجاد مجدد رنگ دانه ها در پوست باید بعد از استفاده از این سرم، ضد آفتاب هم بزنید.

ویتامین C ، یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست هست.

با سرم ویتامین سی ، می توانید روشن شدنی دوباره به پوست خود ببخشید.

3 . با استفاده از پاک کننده صورت خود را شستشو دهید

ابتدا مقداری آب خنک روی صورت خود ریخته و سپس به اندازه یک بند انگشت پاک کننده را روی صورت خود بزنید و خوب ماساژ دهید تا جذب پوست صورت شما شود. بعد از 30 دقیقه با آب ولرم صورت خود را بشویید.

نکته: از پاک کننده های متناسب پوست خود استفاده کنید؛ به طور مثال اگه صورت خشک و حساس دارید از پاک کننده های مخصوص پوست های خشک و حساس استفاده کنید.

ویتامین C ، یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست هست.

ویتامین C ، با پاکسازی شدن پوست تاثیر گذاری بیشتر دارد.

4 . تونر را روی صورت خود قرار دهید

صورت خود را با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید و سپس یک توپ پنبه را با تونر آغشته کنید و روی صورت خود بمالید. دقت کنید که تونر را به اطراف چشم نزنید. اجازه بدهید تا قبل از مصرف سرم تونر خشک شود.

نکته: اگر پوست چربی دارید و از یک تونر حاوی بنزوئیل پراکساید استفاده می کنید، تا 10 دقیقه قبل از استفاده از سرم صبر کنید، چون مصرف همزمان بنزوئیل براکساید و ویتامین C کارایی یکدیگر را مختل می کند.

 

ویتامین C ، یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست هست.

5 . چند قطره از سرم ویتامین C را روی صورت خود قرار دهید و ماساژ دهید

دو تا سه قطره از سرم را روی دست خود قرار دهید و سپس تمام صورت خود ماساژ دهید.

 

ویتامین C ، یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست هست.

خلاصه مطلب 

اول از همه باید ببیند آیا نیاز شما با سرم ویتامین سی برطرف می شود یا نه، بعد از آن باید بررسی کنید که آیا پوست شما به سرم حساسیت دارد یا نه، اگه حساس بود باید به یک پزشک پوست مراجعه کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  • پاکسازی پوست
  • تونر را به پوست خود بزنید
  • سرم ویتامین سی را به پوست خود بزنید
  • و در آخر از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

 

برای مشاهده و خرید سرم های ویتامین سی می توانید اینجا کلیک کنید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.